Seria Wydawnicza: Biblioteka Instytutu Spraw Społecznych

Seria Wydawnicza: Biblioteka Instytutu Spraw Społecznych działająca przy Instytucie Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, powstała w październiku 2013 roku.  Celem Serii jest rozpowszechnianie zagadnień z zakresu pracy socjalnej i pomocy społecznej.

Redaktor Serii: dr hab. Norbert G. Pikuła, prof. UP

Rada Naukowa:

Mirosław J. Szymański, Zbigniew Marek, Anna Žilová, Ireneusz M. Świtała, Barbara Nowak, Norbert G. Pikuła, Małgorzata Duda, Bogusław Ulijasz, Leszek Graniszewski, Piotr Kosiak, Mirosław Grewiński, Marek Klimek, Jerzy Krzyszkowski, Józef Młyński

Sekretarz Serii: dr Ewelina Zdebska

Adres redakcji:

Biblioteka Instytutu Spraw Społecznych

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Os. Stalowe 17, 31-922 Kraków

biss.iss.up@gmail.com

Wskazówki edytorskie dla Autorów (otwórz)

Do tej pory w Serii ukazały się:

1. SENIOR I RODZINA, RED. M. BANACH, A. SZWEDZIK, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2013.

2. WYBRANE ZAGADNIENIA Z POMOCY I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ, RED. J. MATEJEK, N. PIKUŁA, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2014.

3. PROBLEMY I KWESTIE SPOŁECZNE, RED. K. BIAŁOŻYT, B. ULIJASZ, M. SOLIŃSKI, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2014.

4. WSPÓŁCZESNE WYZWANIA ORAZ WIELOWYMIAROWOŚĆ EDUKACJI I PRACY, RED. E. ZDEBSKA, B. ULIJASZ, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2014.

5. UNIVERSALISM OF WORK IN THE CONTEXT OF THE POLISH AND EUROPEAN CIVILIZATIONAL CHALLENGES, RED. M. BANACH, M. LUBIŃSKA-BOGACKA, A. SZWEDZIK, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2015.

6. PRACA W ŻYCIU CZŁOWIEKA I JEJ SPOŁECZNO – EDUKACYJNE UWARUNKOWANIA, RED. J. MATEJEK, K. BIAŁOŻYT, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2015.

7. OSAMOSTATŇOVÁNÍ KLIENTŮ ZAŘÍZENÍ NÁHRADNÍ VÝCHOVNÉ PÉČE V MEZINÁRODNÍM SROVNÁNÍ. ČESKO – POLSKÉ KONTEXTY, RED. J. PROKOP, P.PROKOP, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2015

8. WIELOWYMIAROWOŚĆ RESOCJALIZACJI OSÓB NIEDOSTOSOWANYCH SPOŁECZNIE,RED. S. BĘBAS, K. JAGIELSKA, R. KOZIOŁ, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2015

9. INTEGRACJA SPOŁECZNA I BEZPIECZEŃSTWO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, RED. S. BĘBAS, K. JAGIELSKA, R. KOZIOŁ , WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2016

10. EDUKACJA I PRACA NAUCZYCIELA: CIĄGŁOŚĆ-ZMIANA-KONTEKSTY, RED. J. MADALIŃSKA-MICHALAK, N.G. PIKUŁA, K. BIAŁOŻYT, WYD. <<SCRIPTUM>>, KRAKÓW 2017