II Międzynarodowa Konferencja Naukowa: PROFILAKTYKA I WSPARCIE SPOŁECZNE W ŚRODOWISKU LOKALNYM

Katedra Profilaktyki Problemów Społecznych Instytutu Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie ma zaszczyt zaprosić do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej nt. PROFILAKTYKA I WSPARCIE SPOŁECZNE W ŚRODOWISKU LOKALNYM. Konferencja odbędzie się 22 kwietnia 2020 roku w Instytucie Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie os. Stalowe 17. Konferencja została objęta honorowym patronatem: Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr. hab. Kazimierza Karolczaka, Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej.
Celem konferencji jest: dyskusja nad problemami związanymi z określeniem zadań, potrzeb i oczekiwań w obszarze profilaktyki i wsparcia społecznego w perspektywie teoretycznej (naukowej) i praktycznej; wymiana poglądów dotyczących formułowania, definiowania i identyfikowania problemów związanych z profilaktyką i wsparciem w środowisku lokalnym; przedstawienie różnych instytucji działających na rzecz pomocy społecznej; wymiana doświadczeń praktycznych związanych z realizacją działań profilaktycznych i pomocowych dla różnych środowisk beneficjentów; przedstawienie specyfiki funkcjonowania instytucji państwowych i organizacji pozarządowych w kontekście skutecznej realizacji celów w profilaktyce i pomocy społecznej.
Do udziału w konferencji zapraszamy: przedstawicieli środowiska akademickiego zajmujących się problematyką profilaktyki i wsparcia społecznego; pracowników sektora pomocy społecznej; pracowników socjalnych, psychologów, pedagogów, terapeutów, pracowników medycznych, kuratorów sądowych; przedstawicieli organizacji pozarządowych mogących podzielić się swoimi doświadczeniami, propozycjami rozwiązań problemów będących przedmiotem obrad konferencyjnych.
Szczegółowe informacje o konferencji znajdują się w załączniku.

Informacje dotyczące konferencji