„20 lat Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość”.

Kraków, dn. 28-29.11.2019r.

W dn. 28-29 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyła się konferencja naukowa pt. „20 lat Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Przeszłość. Teraźniejszość. Przyszłość” połączona z uroczystymi obchodami 20-lecia działalności tej instytucji. Konferencję zorganizował Instytut Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego we współpracy z Konwentem Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie Województwa Małopolskiego. Wzięli w niej udział liczni naukowcy z wielu krajowych ośrodków akademickich, samorządowcy oraz szerokie grono dyrektorów i pracowników PCPR z terenu województwa małopolskiego. Zaprezentowane referaty dotyczyły najważniejszych zagadnień związanych z funkcjonowaniem PCPR.

Przedsięwzięcie objęli honorowym patronatem: Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie J. M. Prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, starostowie powiatów z terenu województwa małopolskiego (bocheńskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, limanowskiego, miechowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, olkuskiego, proszowickiego, suskiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego i wielickiego) oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miejskich i Powiatowych Ośrodków Pomocy Rodzinie „Centrum”.

Dyrektor Instytutu Spraw Społecznych Prof. Norbert G. Pikuła wraz z przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego Wojciechem Pałką wręczyli obecnym na uroczystości dyrektorom PCPR okolicznościowe dyplomy uznania z okazji Jubileuszu oraz serdeczne gratulacje i życzenia dalszego tak owocnego rozwoju PCPR.

W załączeniu dokumentacja fotograficzna. Autor zdjęć: dr Dominika Sozańska (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie).