III edycja wydarzenia Student dla Seniora – 10.06.2019 r.

10 czerwca w Instytucie Spraw Społecznych odbyła się III edycja wydarzenia Student dla Seniora organizowanego przez Koła Naukowe Wolontariatu działającego przy Katedrze Gerontologii Społecznej w Instytucie Spraw Społecznych. Uroczystego otwarcia dokonał dr hab. Ireneusz M. Świtała, prof. UP – Dziekan Wydziału Pedagogicznego, nadinspektor dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, pan Antoni Wiatr – Przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów oraz dr hab. Norbert G. Pikuła, prof. UP – Dyrektor Instytutu Spraw Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego. Interesujący wykład wprowadzający nt. Gruźlica – objawy, leczenie, powikłania, wygłosiła dr n. med. Anna Prokop-Staszecka -Dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Podczas spotkania, seniorzy mieli możliwość skorzystania z ciekawych wykładów, bezpłatnych badań profilaktycznych, zajęć usprawniających pamięć i koncentrację a także pozowania do portretów młodym adeptom liceum plastycznego.

[smartslider3 slider=120]