SPRAWOZDANIE Z II EDYCJI WYDARZENIA STUDENT DLA SENIORA

W dniu 18 maja 2018 roku w Instytucie Pracy Socjalnej odbyła się II edycja wydarzenia Student dla Seniora. Spotkanie zainicjowane przez Koło Naukowe Wolontariatu działające przy Katedrze Gerontologii Społecznej Instytutu Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego miało na celu integrację międzypokoleniową pomiędzy krakowskimi seniorami a środowiskiem akademickim.

Spotkanie otworzyli dr hab. Ireneusz M. Świtała, prof. UP Dziekan Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Pedagogicznego, Antoni Wiatr Przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów, dr hab. Norbert G. Pikuła, prof. UP Dyrektor Instytutu Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Marzena Jawór Przewodnicząca Koła Naukowego Wolontariatu.  Wydarzenie poprowadzili mgr Katarzyna Białożyt Opiekun Koła Naukowego Wolontariatu oraz Dominika Adamik. Inicjatywę wsparła Komenda Miejska Policji Komisariat IV w Krakowie na czele ze st. sierż. Izabelą Woźniak oraz mł. asp. Mariuszem Witkiem.

Podczas spotkania przedstawicielka firmy Amplifon Aparaty Słuchowe wygłosiła wykład nt. Dobre słyszenie. Jak dbać o słuch, dzięki któremu osoby starsze mogły zdobyć wiedzę dotyczącą konieczności wykonywania badań słuchu, symptomów niedosłuchu oraz udogodnień związanych z użytkowaniem aparatów słuchowych. Przedstawiciele Policji przeprowadzili prelekcję nt. Bezpieczeństwa osób starszych, w trakcie której zaprezentowali uczestnikom wydarzenia jak uchronić się przed oszustami. Ponadto seniorzy mieli możliwość skorzystać z masaży leczniczych, badania słuchu, zajęć na pamięć i koncentrację oraz wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków Uniwersytetu Pedagogicznego poświęconych zasadom unikania zagrożeń występujących  w sieci.

[smartslider3 slider=92]